Koszykówka to więcej niż sport. NBA to więcej niż koszykówka.
| < Grudzień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
MENU:
piątek, 09 lutego 2007

W tym sezonie w konkursie dokladnie zwanym "Foot Locker Three-Point Shootout" udzial wezma:Dirk Nowitzki (zwyciezca zeszlorocznej edycji konkursu), jego kolega z Dallas Jason Terry  (ktory zapewne bedzie staral sie wypasc lepiej niz rok temu), Jason Kapono z Miami (obecnie lider NBA jesli chodzi o procent celnych rzutow za 3 punkty. W jego przypadku to 55.9%),Gilbert Arenas (finalista sprzed roku), pozostali uczestnicy to Mike Miller z Memphis Grizzlies oraz Damon Jones z Cleveland Cavaliers.

Rok temu w finalowej rundzie Nowitzki pokonal Arenasa 18:16. Podobno "Agent Zero" powaznie podchodzi do sprawy, od kilku tygodni trenuje swoj rzut i bardzo chce wygrac.

Tegoroczni uczestnicy "w liczbach":

2006-07 SeasonCareer
ZawodnikCelneoddane%Celneoddane%
Gilbert Arenas143383.3738202,244.365
Damon Jones85214.3978112,093.387
Jason Kapono85152.559207443.467
Mike Miller150349.4308812,193.402
Dirk Nowitzki46108.4269142,401.381
Jason Terry99236.4191,0212,664.383

FOOT LOCKER THREE-POINT SHOOTOUT -kolejni zwyciescy:

1986 -- Larry Bird, Boston
1987 -- Larry Bird, Boston
1988 -- Larry Bird, Boston
1989 -- Dale Ellis, Seattle
1990 -- Craig Hodges, Chicago
1991 -- Craig Hodges, Chicago
1992 -- Craig Hodges, Chicago
1993 -- Mark Price, Cleveland
1994 -- Mark Price, Cleveland
1995 -- Glen Rice, Miami
1996 -- Tim Legler, Washington
1997 -- Steve Kerr, Chicago
1998 -- Jeff Hornacek, Utah
2000 -- Jeff Hornacek, Utah
2001 -- Ray Allen, Milwaukee
2002 -- Peja Stojakovic, Sacramento
2003 -- Peja Stojakovic, Sacramento
2004 -- Voshon Lenard, Denver
2005 -- Quentin Richardson, Phoenix
2006 -- Dirk Nowitzki, Dallas 

00:02, ludwisarz , NBA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 lutego 2007

Johna Amaechi, byly gracz NBA jest gejem. Informacja jest o tyle ciekawa poniewaz jest on pierwsza w historii profesjonalnej koszykowki w USA osoba (i dopiero szosta jesli brac pod uwage cztery najwieksze amerykanskie ligi NBA, MLB, NFL, NHL), ktora podaje to do publicznej wiadomosci. Oficjalnie Ameachi planuje oglosic informacje 14 lutego przy okazji publikacji swojej autobiografii "Man in the Middle".

John Amaechi spedzil w NBA 5 sezonow, rozegral 301 oficjalnych spotkan. W swojej karierze notowal srednio 6,2 punktu oraz 2,6 zbiorki. Byl zawodnikiem Cleveland Cavaliers (sezon 1995/96), potem gral przez kilka lat w Europie. Wrocil do NBA - Orlando Magic (1999-2001). Zakonczyl kariere w Utah gdzie rozegral 2 sezony. 

wtorek, 06 lutego 2007

Ostania kolejka w NBA byla bardzo ciekawa i emocjonujaca. Oto dlaczego:

* Pierwszy raz od czasu wielkiej wymiany zawodnikow Golden State i Indiany doszlo do meczu obu zesplow. Gora we wczorajszym starciu byli goscie z Oakland, ktorzy pokonali Pacers 113:98. Byly zawodnik Indiany Stephen Jackson zdobyl 36 punktow i poprowadzil swoich nowych kolegow do cennej wyjazdowej wygranej.

*Mehmet Okur rzucil 12 z ostanich 14 punktow swojej druzyny w meczu z Bulls. Jazz wygrali 100:95.

* O ogromnym pechu moga mowic w tym sezonie zawodnicy New Jersey Nets. Po pierwsze trapi ich plaga kontuzji. A ostatnio nie maja szczescia do spotkan, ktorych losy waza sie w samej koncowce. Nets przegrali 5 z ostanich 9 meczow. W kazdym z tych spotkan koncowa przewaga rywali Nets wynosila 1 lub 2 punkty!

*Obroncy mistrzowskiego tytulu Miami Heat wreszcie zaczynaja grac tak jak przystalo na mistrzow. Wygrali ostanie 4 mecze ze srednia przewaga 18 punktow. Do formy wraca Shaq, ktory w ostanim meczu z Bobcats zdoby 22 punkty grajac zaledwie 21 minut. Jak zawsze poza zasiegiem rywali jest Wade.

*Carmelo Anthony zanotowal pierwsze w karierze triple-double (31 punktow, 10 zbiorek i tyle samo asyst). Nie wystarczylo to jednak do wygranej w meczu z Suns. Nuggets musieli uznac wyzszosc gosci z Arizony prowadzonych do zwyciestwa przez Amare Stoudemire'a (36 punktow i 13 zbiorek).

A oto 10 najlepszych akcji tej kolejki:

 

19:12, ludwisarz , NBA
Link Dodaj komentarz »

Poza Natem Robinsonem,obronca tytulu z zeszlego roku w skladzie na Dunk Contest 2007 znalezli sie: Dwight Howard z Orlando, rookie Tyrus Thomas z Chicago oraz Gerald Green z Bostonu.

Ciekawie wygladac bedzie sklad sedziow oceniajcych poszczegolne wsady. W tym roku beda to:Michael Jordan, Dominique Wilkins, Julius Erving, Kobe Bryant oraz Vince Carter. Znawcy NBA zza oceanu zartuja ze oba sklady moglyby zamienic sie rolami bez uszczerbku dla widowiska. 

11:20, ludwisarz , NBA
Link Komentarze (3) »
niedziela, 04 lutego 2007
W meczu Rockets-Hornets wynik do przerwy brzmi 30:33. Goscie z 38 rzutow trafili 12 a gospodarze potrzebowali 42 rzutow by trafic 11. Zanosi sie na niesamowite widowisko:)
03:45, ludwisarz , NBA
Link Dodaj komentarz »

Bloguje na zywo. (W C+ komentuja: Wojciech Michalowicz i Walter Jeklin).

1.05- Hymn amerykanski.

1.13- Arenas zaczyna od airballa za 3

1.21- 16:8 dla Wizards, blad krokow, poslizg ze strata pilki i faul w ataku Kobego, szybkie akcje, sporo chaosu. Czas dla L.A. 5.39 do konca I kwarty.

1.24- 18:10, po efektownej akcji "Agenta Zero" ponownie o czas prosi Phil Jackson.

1.33- Pierwszy raz w tym sezonie na parkiecie pojawia sie Darius Songaila

1.36- Koniec I kwarty. Jest po 29. Bryant 11 punktow, Arenas 10.

1.39- II kwarta. Na boisko wchodzi Jordan, niestety nie Michael a Farmar.

1.43- Alez pojedynek Kobe vs. Gilbert (18:16) do tej pory i czas dla L.A. przy stanie 38:37 dla Lakers.

1.50- Podobno (tak powiedzial Pan Michalowicz) Caron Butler ma nastepujacy problem: Chce zabrac na All-Star do Vegas swoja liczna rodzine. Klopot polega na tym ze znaczna jej czesc jest w wiezieniu. W miedzyczasie 360 w wykonaniu Kobego. 44:43 dla Lakers 5:33 min do konca pierwszej polowy.

2.03- Do przerwy 54:50 dla L.A. Akcje momentami tak szybkie ze ciezko jest ogladac i pisac jednoczesnie. W pojedynku gwiazd jest remis po 20.

(Phil Jackson znany z nietuzinkowego sposobu prowadzenia swoich zespolow postanowil urozmaicic czas swoim podopiecznym przed dzisiejszym meczem z Wizards. Zamiast na poranny trening rzutowy zabral ich na wycieczke po Washingtonie.)

2:21- Start II polowy.

2:24- Tempo minimalnie spadlo. Akcje bardziej przemyslane.

2:26- DeShawn Stevenson po kazdym celnym rzucie (a ma ich juz 4) wykonuje ruch reka wokol twarzy jaki stosuja tenisisci proszac o recznik. Doprawdy Dziwne!

2:29- Przechwyt i dunk Kobego. W odpowiedzi Arenas wymusza faul i trafia 2 osobiste. 66:62 dla Lakers.

2:32- 69:62 czas dla Wizards. Lakers zaczynaja narzucac swoj styl gry. Tempo akcji nie jest juz tak szalone. NBA idzie mi na reke- moge spokojnie pisac.

2:36- 30 punktow ma juz Kobe. Przyczajony Arenas 24.

2:40- Arenas goni. Ma  teraz 28. 76:71 dla "Jeziorowcow". 2:57 min do konca III kwarty. Czas dla L.A.

2:47- Arenas ma juz 31. Wizards maja bilans 20:2 w tym sezonie kiedy G.A. zdobywa 30 lub wiecej punktow. Dzis bedzie ciezko bo jest juz 83:73 dla gosci.

2:50- 86:76 koniec III kwarty. Kobe 32 - Gilbert 31.

2:57- 94:82 dla L.A. Odom rzucil 2x za 3 z rzedu. Poza tym nic szczegolnego sie nie dzieje. Bryant i Arenas odpoczywaja.

3:02- Kobe odpoczal i znow punktuje. Arenas tez odzyskal sily i jest juz na parkiecie.

3:06- "Etan Thomas nie zachowal sie w obronie jak krol (latwo ogral go Andrew Bynum) mimo ze jego imie nawiazuje do jednego z afrykanskich kroli" (za Panem Michalowiczem).

3:07- Wypoczety Arenas trafia za 3 z faulem . Jest 102:90 dla L.A. Czas dla gosci.

3:14- Po 2 celnych osobistych "afrykanskiego krola" 105:95. Mniej niz 4 min. do konca

3:18-  Odom znow za 3 ( ma juz 19 punktow, 10 zbiorek i 5 asyst). Jest 110:97. W odpowiedzi Arenas nie trafia za 3. Jest po meczu. Podobnego zdania jest trener Wizards i zdejmuje Arenasa (ostatecznie rzucil 37 punktow).

3:23- Kobe nie zszedl z parkietu (39 punktow, 6 zbiorek i 6 asyst). Podal pilke do Radmanovica, ktorego trojka ustala wynik meczu na 118:102 dla Lakers.

KONIEC

01:03, ludwisarz , NBA
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 lutego 2007

Boston Celtics to najbardziej utytulowany zespol w historii NBA. Niestety dla fanow tego klubu od lat sa posmiewiskiem ligi a w najlepszym wypadku ligowym sredniakiem. Wczoraj Celtowie jako klub siegneli dna.Przegrywajac czternaty z rzedu mecz (na wlasnym parkiecie z Clippers 89:100) pobili klubowy rekord porazek z rzedu.

07:48, ludwisarz , NBA
Link Komentarze (2) »
piątek, 02 lutego 2007
czwartek, 01 lutego 2007

Dzisiejsza przegrana Bostonu 111:98 w meczu z Lakers byla trzynasta z kolei!Tym samym zespol wyrownal swoj niechlubny rekord porazek z rzedu. Ostatnia taka seria dotknela Celtow w sezonie 96/97, ktory ostatecznie zakonczyli z bilansem 15-67.

11:49, ludwisarz , NBA
Link Dodaj komentarz »