Koszykówka to więcej niż sport. NBA to więcej niż koszykówka.
| < Czerwiec 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Zakładki:
MENU:
czwartek, 08 marca 2007

Swietny film prezentujacy filozofie zespolowej gry Suns, ich marzenia o mistrzowskim tytule oraz ciezka droge jaka przebyl Amare Stoudemire by po powaznej operacji kolana wrocic do formy jaka prezentowal wczesniej.

10:23, ludwisarz , Video
Link Komentarze (1) »
wtorek, 06 marca 2007

Dzis 35 urodziny obchodzi Shaquille "Shaq" "Big Daddy" "Diesel" O'Neal. Szykuje nie zatem niezla impreza w Miami bo znany z pomyslowosci solenizant z pewnoscia przygotowuje cos nietuzinkowego. Rok temu wygladalo to tak:

poniedziałek, 05 marca 2007

21 lutego Dwyane Wade doznal bardzo groznej kontuzji lewego barku. Od tamej chwili wszyscy czekali na decyzje D-Wade'a czy zdecyduje sie na rehabilitacje i podejmie probe powrotu jeszcze w tym sezonie czy tez wybierze operacje kontuzjowanego barku co rownaloby sie z wielomiesieczna przerwa w grze. Wade zasiegal opinii kilku niezaleznych specjalistow od tego typu urazow i po dlugim namysle podjal decyzje, ktora ucieszyla fanow Heat jak i samych zawodnikow i trenerow tego klubu. Jednak jak sam podkresla nie ma jeszcze gwarancji ze wroci w tym sezonie. Rozpocznie proces leczenia a po 2-3 tygodniach oceni czy kontuzjowany bark reaguje pozytywnie i daje nadzieje na szybki powrot. Nawet jesli uda mu sie wrocic do gry jeszcze w tym sezonie to najprawdopodobnie podda sie operaji po jego zakonczeniu (czas powrotu do pelni zdrowia po tego typu zabiegach waha sie od 4 do 6 miesiecy). 

 

21:17, ludwisarz , NBA
Link Komentarze (1) »
sobota, 03 marca 2007

Na kilka dni przed swoimi 35 urodzinami Shaq wyslal wyrazny sygnal do wszystkich, ktorzy watpili w jego mozliwosci. Przekaz  jest jasny: "Big Daddy" ciagle "to" ma, a zespoly ktore nie zdecyduja sie na podwajanie O'Neal'a zostana szybko skarcone. Przekonali sie o tym w ostania srode Wizards. Przekonali sie takze Pistons, ktorzy minionej nocy goscili na Florydzie. Center Heat zdobyl 31 punktow (12 na 16 z gry, 7 na 14 z rzutow wolnych), mial 15 zbiorek, 6 asyst i 1 blok. Oprocz swietnych statystyk warto zaznaczyc, ze Shaq gral agresywnie i inteligentnie angzujac w akcje ofensywne wszystkich kolegow. W akcjach 1 na 1 kolejno osmieszal zmieniajacych sie obroncow.

09:20, ludwisarz , NBA
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 lutego 2007
wtorek, 27 lutego 2007

Po dziejszym meczu Knicks- Heat (przegranym przez gosci 99:93) Shaq O'Neal znalazl sie w elitarnym gronie zawodnikow, kotrzy maja na swoim koncie przynajmniej 25000 punktow.

Oto lista najlepszych strzelcow szechczasow:

ZawodnikGMSFGFTPPGPTS
1. Kareem Abdul-Jabbar1,56015,8376,71224.638,387
2. Karl Malone1,47613,5289,78725.036,928
3. Michael Jordan1,07212,1927,32730.132,292
4. Wilt Chamberlain1,04512,6816,05730.131,419
5. Moses Malone1,3299,4358,53120.627,409
6. Elvin Hayes1,30310,9765,35621.027,313
7. Hakeem Olajuwon1,23810,7495,42321.826,946
8. Oscar Robertson1,0409,5087,69425.726,710
9. Dominique Wilkins1,0749,9636,03124.826,668
10. John Havlicek1,27010,5135,36920.826,395
11. Alex English1,19310,6594,27721.525,613
12. Reggie Miller1,3898,2416,23718.225,279
13. Jerry West9329,0167,16027.025,192
14. SHAQUILLE O'NEAL9589,9155,18426.125,015
15. Patrick Ewing1,1839,7025,39221.024,815
16. Charles Barkley1,0738,4356,34922.123,757
17. Robert Parish1,6119,6144,10614.523,334
18. Adrian Dantley9558,1696,83224.323,177
19. Elgin Baylor8468,6935,76327.423,149
20. Clyde Drexler1,0868,3354,69820.422,195
21. Larry Bird8978,5913,96024.321,791
22. Gary Payton1,3158,6683,25316.521,714
23. Hal Greer1,1228,5044,57819.221,586
24. Walt Bellamy1,0437,9145,11320.120,941
25. Bob Pettit7927,3496,18226.420,880

Kariera Shaq'a zaczela sie w 1992 roku kiedy wybrany z 1 numerem draftu trafil do Orlando Magic. Po trzech sezonach spedzonych na Florydzie zdecydowal sie na zmiane otoczenia i podpisal gigantyczny kontrakt z Los Angeles Lakers. W latach 2000-2002 zdobyl z "Jeziorowcami" 3 mistrzostwa NBA, bedac MVP w kazdym z trzech finalow. Po przegranym finale z Detroit Pistons w 2004 roku w dosc niemilej atmosferze Shaq pozegnal sie z klubem z Kaliforni ladujac w Miami na Florydzie czyli niedaleko miejsca gdzie zaczynal swoja kariere. O'Neal z miejsca obiecal fanom Heat pierwsze mistrzostwo dla tego klubu. W czerwcu 2006 roku obietnica stala sie faktem. Heat po pasjonujacym finale pokonali Dallas Mavericks 4-2. Mimo, ze MVP finalow "zgarnal" D-Wade to wklad Shaq'a w ten sukces byl nieoceniony.

18:20, ludwisarz , NBA
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 lutego 2007

Byla gwiazda NBA, mistrz ze Sattle (1979) i z Bostonem (1984,1986) Dennis Johnson nie zyje. Zmarl wczoraj w wieku 52 lat.

czwartek, 22 lutego 2007

*Miami Heat wygrali 7 z ostanich 8 spotkan (nie wliczajac dzisiejszego meczu z Rockets), Shaq zaczal wchodzic we wlasciwy rytm po kontuzji, D-Wade tradycyjnie byl poza zasiegiem rywali, wiec wszystko wskazywalo na to ze obroncy mistrzowskiego tytulu zaczna marsz w gore tabeli. Zdaje sie jednak ze pech nie opuszcza borykajacych sie przez caly sezon z kontuzjami koszykarzy z Florydy a ich marzenia o obronie mistrzostwa stanely pod znakiem zapytania. W dzisiejszym meczu z Houston powaznej kontuzji lewego barku doznal sam Dwyane Wade.

Do urazu doszlo podczas proby przechwytu pilki. Na pozor niegrozna sytuacja okazala sie byc tragiczna dla lidera gosci. Szczegoly nie sa jeszcze znane, Wade'a czeka badanie rezonansem magnetycznym, ktore da odpowiedz jak powazna jest to kontuzja.

 

* Spurs pokonali na wyjezdzie Hawks 103:96. Ostre strzelanie urzadzili sobie Manu Ginobili (40 punktow) oraz Tim Duncan (30 punktow). Ostatni raz sytuacja w ktorej jeden zawodnik Spurs zdobywa co najmniej 40 punktow a jego kolega nie mniej niz 30 w jednym meczu miala miejsce prawie 17 lat temu. 7 listopada 1990 roku Spurs pokonali Nuggets 161-153. 43 punkty w tym meczu zdobyl David Robinson, dzielnie wspieral go Pat Cummings, ktory zakonczyl mecz z dorobkiem 31 punktow. 

*Droge do kosza rywali z latwoscia znajdowali dzis takze Mike Miller z Memphis oraz Vince Carter z New Jersey. Pierwszy z nich zdobyl 45 punktow ( 7/10 za 2, 9/17 za 3, 4/6 z osobistych) a drugi 46 (11/15 za 2, 4/10 za 3 oraz bezblednie z osobistych 12 na 12). Co ciekawe zaden z nich nie zaznal dzis smaku zwyciestwa.Memphis Grizzlies ulegli Golden State Warriors 118:115 (po dogrywce) a New Jersey Nets musieli uznac wyzszosc New Orleans Hornets przegrywajac na wlasnym parkiecie 111:107.

 

18:06, ludwisarz , NBA
Link Dodaj komentarz »